مزایای SSD: درایو حالت جامد و درایو هارد دیسک

  1. سریعتر از درایوهای هارد دیسک: از آنجا که هارد SSD قطعات مکانیکی ندارد، از هارد دیسک بسیار سریعتر است. تقسیم بندی داده ها یا همان Fragmentation در درایو SSD ناچیز است . یک  درایو اس اس دی 25 تا 100 برابر سریع تر از هارد دیسک معمولی است. استفاده از اس اس دی به سرعت بارگذاری سریع تر ( بوت تایم خیلی بالا)، انتقال فایل سریعتر و پهنای باند بیشتر برای محاسبات بسیار حجیم کمک شایانی می کند.
  2. مصرف کم انرژی: هارد HDD بخاطر وجود قطعات چرخنده و ذخیره داده ها روی دیسک مغناطیسی، انرژی بالایی مصرف می کند، در حالی که داریو اس اس دی با حذف قطعات مکانیکی این انرژی را مصرف نمی کند. این عامل باعث می شود که این نوع هارد ها در سیستم های حرفه ایی نقش به سزایی رو داشته باشد.
  3. ماندگار تر از درایوهای هارد دیسک: یکی از مشکلات هارد های HDD خرابی قطعات مکانیکی آن است یا به اصطلاح هدچسباندن هارد دیسک است.از آنجایی که داریو اس اس دی فاقد قطعات متحرک است طول عمر بالاتری دارد .
  4. بدون سر و صدا در حین کار: عدم وجود یک چرخ فلزی دیسک برای ذخیره داده ها و یک بازوی متحرک که حرکت می کند SDD کاملا ساکت است در حالی که کار میکند.
  5. جمع و جور تر از درایوهای هارد دیسک: SSD به دلیل عدم وجود قطعات مکانیکی یا متحرک، به طور قابل توجهی از هارد دیسک کم تر است. این بدان معنی است که درایو حالت جامد یک جزء ذخیره سازی مناسب تر یا مفید برای دستگاه های الکترونیکی قابل حمل مانند ultrabooks و tablets است.

از طریق لینک زیر میتوانید محصولات جدید هارد اس اس دی بازرگانی پاسارگاد را ببینید :

محصولات اس اس دی


شبکه های اجتماعی
تماس با ما
ارتباط مستقیم