اس اس دی Slim S55 به دلایل زیر پیشنهاد می کنیم و ارزش خرید دارد :

 

  • باریک بودن حافظه اس اس دی اسلیم اس 55 :

ضخامت این نوع اس اس دی به 7 میلی متری میرسد که علاوه بر لپتاپ های معمولی برای لپ تاپ های بسیار باریک و اولترابوک ها مناسب است.

  • پشتیبانی از فلش  TLC NAND

اگر در مورد Flash NAND می خواهید بیشتر مطالعه کنید این مقاله را مطالعه کنید : اصطلاحات اس اس دی

یکی از مزیت های منحصر بفرد اسلیم که باعث شده  پیشنهاد ویژه بازرگانی پاسارگاد باشد وجود چنین تکنولوژی در اسلیم اس 55 می باشد . هارد اس اس دی Slim S55 از معماری جدیدی همچون ACE A55 برای ذخیره سازی بکار می برد که از ترکیب فلش SLC  و TLC  می باشد . این تکنولوژی باعث می شود تا اطلاعات قبل از اینکه در فلش TLC کپی شوند در بخش SLC همه اطلاعات نوشته شوند که این امر موجب افزایش عملکرد نوشتاری می شود.

  • سرعت بالا :

این نوع درایو 15 برابر سرعت آن بیشتر از استاندارد هارددیسک 5400 می باشد. (منظور از 5400 همان 5400RPM می باشد )

  • تکنولوژیTRIM   و garbage collection :

TRIM عملی است که سیستم عامل به هارد اس اس دی اجازه می دهد تا فایل هایی که کارایی ندارند را حذف و یا ساماندهی کند. این عمل مشابه Di-fragment  می باشد . بیاید به نحوه عملکرد یک حافظه اس اس دی بیشتر زوم کنیم. همانطور که قبلا اشاره شد برای انتقال و ذخیره کردن اطلاعات اس اس دی از تراشه Flash NAND استفاده می کنیم . این تراشه از مجموعه صفحاتی به نام بلاک ساخته شده است که اطلاعات داخل این بلاک ها ذخیره می شوند . زمانی که شما یک فایل یا داده ایی را حذف می کنید این اطلاعات همان لحظه حذف نمی شوند بلکه بعنوان یک فایل مارک دار ذخیره می شوند . زمانی این فایل ها پاک می شوند که کاربر یا سرور نیاز به فضای بیشتری داشته باشد که در آن صورت همه ی فایل های مارک دار تبدیل به یک آرشیو یا یک گروه می شوند و سپس لازم است که از حافظه اس اس دی حذف شوند. اگر این فایل ها حذف نشوند سرعت اس اس دی کاهش پیدا می کند.وجود تکنولوژی TRIM باعث می شود که به صورت اتومات این فایل های مارک دار حذف شوند.

  • تکنولوژی NCQ و RAID :

اگر با تکنولوژی NCQ آشنا نیستید، NCQ مخفف  Native Command Queuing هستش بعبارتی ساماندهی صف های محلی است . این تکنولوژی به صورت هوشمندانه ایی به صف های درخواستی پاسخ می دهد که این امر باعث می شود سرعت پاسخ گویی هارد بالا برود و مصرف انرژی آن پایین تر بیاید.

NCQ
NCQ

ترکیب NCQ و RAID عملکرد فوق العاده ایی به اس اس دی می بخشد .

 

  • وجود تکنولوژی  ECC , سیستم مانیتورینگ  S.M.A.R.T.

تشخیص خطا و کدهای اصلاح خطا در SSD ها، از اشتباه ذخیره شدن اطلاعات جلوگیری می کنند.

  • مصرف انرژی پایین

یکی از دلایل مهم بهینه سازی مصرف انرژی در این اس اس دی وجود تکنولوژی های نوینی که در این اس اس دی بکار رفته است می توان اشاره کرد.